„Zostawić Przeszłość w przeszłości” Francine Shapiro

Pierwsza wydana w Polsce książka Francine Shapiro o terapii EMDR,

„Zostawić przeszłość w przeszłości”, na pierwszy rzut oka niewiele się różni od ogromnej liczby poradników mówiących o tym, jak zmienić swoje życie w jeden weekend. Czym więc ta książka różni się od pozostałych tego typu poradników? Otóż praca Francine Shapiro od początku do końca opiera się na rzetelnych badaniach naukowych. Do pewnych obserwacji i przemyśleń na samym początku skłoniły autorkę jej własne trudne przeżycia, jednak nie sprowadziło się to jedynie do stworzenia modelu teoretycznego i pomaganiu innym na zasadzie – „pomogło mnie, to i wam pomoże”. Francine Shapiro bardzo szybko zaczęła własne przemyślenia i opracowaną przez siebie teorię sprawdzać w badaniach klinicznych. Początkowo prowadziła te badania sama, potem włączyli się w nie naukowcy i badacze ze Stanów Zjednoczonych, teraz prowadzone są na całym świecie. To właśnie intensywny rozwój badań powoduje, że tak wielu terapeutów na całym świecie decyduje się na szkolenie i wykorzystuje EMDR do pracy z pacjentami nie tylko w obszarze traumy i jej konsekwencji. Dziś wiemy już, że za pomocą EMDR można pracować z różnego rodzaju zaburzeniami czy problemami psychicznymi – również tymi, które doskwierają nam w codziennym życiu: brak motywacji, niska samoocena, trwanie w toksycznych związkach itp. Docierając do źródeł tych problemów, możemy lepiej zrozumieć siebie i swoje reakcje – i o tym jest właśnie ta książka. Jak zrozumieć to, co się z nami dzieje, i jak sobie z tym poradzić.

Francine Shapiro krok po kroku prowadzi czytelnika przez kolejne fazy dochodzenia do źródeł problemu. Jest to droga bardzo uporządkowana, pełna czytelnych drogowskazów, dokładnie taka sama jak struktura terapii, której na szkoleniach uczą się specjaliści. Nie ze wszystkimi problemami potrafimy sobie sami poradzić, często niezbędne jest zwrócenie się do profesjonalnego terapeuty, ale czasem samo zrozumienie źródła naszego problemu i zastosowanie podstawowych technik EMDR wystarczy, żeby w naszym życiu zaszły pozytywne zmiany.

Ta książka nie przewróci niczyjego życia do góry nogami, nie pomoże wprowadzić dramatycznych zmian w naszym zachowaniu, myśleniu o sobie i o świecie w kilka dni, ale jeśli sprawi, że ścieżka, którą idziemy przez życie, stanie się prostsza i mniej wyboista – to jej cel zostanie osiągnięty.

 

ZAMÓWIENIA

Zamówienia prosimy składać na adres:               poradnia@naszastrefa.pl

 

GALERIA

gallerygallerygallerygallerygallery