EMDR Polska – Pomoc dla Turcji

EMDR Polska – Pomoc dla Turcji / 1 marca 2023 r.


EMDR Polska – pomoc dla Turcji

 

O tym, że w Turcji było (i ciągle „bywa”…) trzęsienie ziemi – wiecie wszyscy, ale nie wszyscy wiecie, że kilka dni po pierwszych wstrząsach skontaktował się z nami Maciek Sokołowski , Polak, który mieszka w okolicach Mersinu, jednym z tureckich miast…

Skontaktował się z nami z prośbą o pomoc – dla tych, którzy doświadczyli dramatu trzęsienia ziemi i do Mersinu uciekli w poszukiwaniu bezpieczeństwa…

Dzięki tej współpracy już kilka dni po pierwszych wstrząsach nasi terapeuci zaczęli pracę online z Polakami, którzy schronili się w innym mieście, w Ankarze, w tym czasie organizowaliśmy wyjazd pierwszej ekipy do Mersinu.

 

W niedzielę dwie z naszych koleżanek, Ania Jastrzębska i Ewa Dziura, mimo ciągłego zagrożenia wstrząsami, poleciały do Turcji.

 

W tej chwili, korzystając z pomocy miejscowych tłumaczy i opieki Maćka Sokołowskiego, pracują z tymi, którzy w tym trzęsieniu ucierpieli najbardziej.

A poniżej – kilka słów i zdjęć od naszych koleżanek:

„Powoli stajemy się częścią tej małej społeczności. Razem jemy i pijemy dużo czaju – tureckiej herbaty. Razem oczekujemy na zapowiadane wstrząsy”

„Skupiamy się na pracy indywidualnej bo ludzie otwierają się błyskawicznie…”

„Staramy się robić pełną stabilizację i uruchomić perspektywę przyszłości”

„Nie minęły nawet dwa dni, a podchodzą do nas kobiety, z którymi rozmawiałyśmy wczoraj i dziękują za energię, którą dostały…”

 

Ania, Ewa – bardzo Wam Dziewczyny dziękujemy i ślemy tyle dobrej energii ile tylko jest to możliwe ❤❤❤