PTT EMDR
dla Ukrainy

Jako Stowarzyszenie EMDR Polska udzielamy bezpłatnej pomocy i wsparcia psychologicznego osobom zmuszonym do ucieczki z Ukrainy przed wojną oraz tym, którzy oferują im swoją pomoc.

ilustracja ręki

Pomagamy bezpłatnie

Współpracujemy z organizacjami krajowymi i międzynarodowymi, dzięki którym nasze działania możliwe są na szerszą skalę. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

pociąg icon

Osobom z Ukrainy, które przybywają do Polski z powodu wojny

dom icon

Osobom pochodzącym z Ukrainy, ale mieszkającym w Polsce od dawna

dwa ludziki icon

Rodzinom, które przyjmują do siebie uchodźców

ludzik z serduszkiem icon

Wszystkim, którzy pomagają osobom z Ukrainy i czują, że sami potrzebują pomocy
(tłumacze, wolontariusze, terapeuci, medycy, pracodawcy, rodzice, nauczyciele, studenci...)

Współpracujemy z organizacjami krajowymi i międzynarodowymi, dzięki którym nasze działania możliwe są na szerszą skalę. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Do tej pory udało nam się wesprzeć:

2145

obywateli i obywatelek Ukrainy potrzebujących pomocy

1932

Polek i Polaków potrzebujących pomocy

ilustracja ręki
ilustracja ręki

Dla osób szukających pomocy

Znajdź terapeutę w swojej okolicy

Podejście EMDR od samego początku swojego istnienia wykorzystywane jest do terapii traum. Obecnie jego zastosowanie obejmuje bardzo wiele różnych zaburzeń. Stosowane jest również w interwencji kryzysowej i wczesnej interwencji psychologicznej, a obecnie w przypadku osób doświadczających traum wojennych. Nasi terapeuci pracują indywidualnie i grupowo, z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi.

arrow icon
info icon

Na liście terapeutów znajdziesz osoby posługujące się językiem polskim, angielskim, ukraińskim, rosyjskim, włoskim

ilustracja ręki z tabletem

Skorzystaj z przydatnych materiałów

Z myślą o osobach szukających pomocy dla siebie lub innych tworzymy bazę materiałów, które w przystępny dla każdego sposób podpowiadają jak radzić sobie w trudnej, kryzysowej sytuacji. Poruszane tematy to m.in. praca z emocjami, techniki radzenia sobie ze stresem, konkretne wskazówki dla rodzin przyjmujących uchodźców, dla rodzin ukraińskich, scenariusze dla nauczycieli i wiele innych. Część materiałów dostępnych jest również w języku angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

arrow icon

Terapeuto, możesz pomóc!

Dla terapeutów PTT EMDR przygotowaliśmy aplikację, która umożliwia zadeklarowanie pomocy osobom z Ukrainy i wolontariuszom. Ankieta składa się z kilkunastu pytań pozwalających dokładnie określić formę i zakres zaangażowania. Wypełniona aplikacja trafi w ręce zespołu koordynującego, który w odpowiedzi pokieruje terapeutę do osoby potrzebującej.

wypełnij aplikację
info icon

Dane nie będą udostępniane publicznie, dostęp do nich będzie miał tylko zespół koordynujący z PTT EMDR

ilustracja ręki

Co możesz zaoferować:

dialog icon

Terapię

żarówka icon

Interwencję kryzysową

oko icon

Superwizję

zamknięta książka icon

Opracowanie materiałów edukacyjnych

tłumaczenie icon

Przygotowanie tłumaczeń

Co proponujemy w zamian:

oko icon

Darmowe superwizje

otwarta książka icon

Bezpłatne szkoleniePTT EMDR

dialog serduszko icon

Udział w grupie wsparcia dla terapeutów

torba icon

Materiały niezbędne do pracy grupowej

Wsparcie dla terapeutów

Wiemy, że praca z osobami uciekającymi przed wojną jest trudna, obciążająca i przytłaczająca  –  nie łatwo jest być w niej samemu. Dlatego z myślą o terapeutach angażujących się w pomoc w związku z wojną w Ukrainie został utworzony wirtualny pokój spotkań, gdzie można porozmawiać, zasięgnąć rady, otrzymać wsparcie. W razie potrzeby merytorycznej pomocy zawsze będzie tam też Konsultant EMDR.

Członkowie stowarzyszenia PTT EMDR którzy chcieliby wziąć udział w takim spotkaniu mogą wypełnić poniższy formularz  –  gdy uzbiera się mała grupa chętnych prześlemy datę i link do najbliższego spotkania. W celu pozytywnej weryfikacji prosimy o wpisane adresu e-mail użytego do rejestracji w Stowarzyszeniu.

ilustracja ręki
ilustracja ręki

Baza przydatnych materiałów

Tworzymy tę bazę z myślą o terapeutach oraz wszystkich osobach szukających pomocy dla siebie i innych. Dzięki współpracy z różnymi organizacjami udało nam się zgromadzić źródła, które w przystępnej dla każdego formie pomagają odnaleźć się w nowej, bardzo trudnej sytuacji. Materiały są bezpłatne i udostępnione do pobierania – zapraszamy do korzystania.

arrow icon
ilustracja ręki

Współpraca z PTT EMDR

Aktualnie priorytetem dla nas jest możliwość przeprowadzania interwencji kryzysowych i wczesną interwencję psychologiczną. W związku z tym, prowadzimy rozmowy z organizacjami, które mogą nas wesprzeć w działaniach na rzecz osób zmuszonych do ucieczki z Ukrainy przed wojną.

Organizacje chętne do podjęcia współpracy zapraszamy do mailowego kontaktu z koordynator pomocy dla Ukrainy dr Justyną Palacz.

koordynator@emdr.org.pl

Możliwe formy wsparcia:

tłumaczenie icon

Dostęp do tłumaczy

prawo icon

Pomoc prawna

dom icon

miejce do pracy terapeutów

dymek icon

Inne działania

Partnerzy

Kontakt

Wszelkie działania związane z pomocą Ukrainie koordynuje dr Justyna Palacz. Osoby potrzebujące wsparcia, terapeuci, organizacje chcące nawiązać współpracę mogą kontaktować się mailowo.

koordynator@emdr.org.pl
ilustracja ręki